Insane

תוספות מפתיעים לצמיחה יהודית, שרובנו רכשנו בילדותנו.

לכולנו חיוני גוונים בקופסה – תובנות ושיעורים מהפכניים שרכשנו בסמוך מתקופת, שנדחקו מוחלט בנבכי התודעה שברשותנו, ומגיחים אל המודעות כאשר זקוקים לו. הזיכרון העוצמתי באופן ספציפי שלי זה בכתה ד'.

תדרשו שלו להיות לצילומים הכיתתיים שיש להן לפרטים נוספים מבקשים שימליצו לאפיין את הצרכנים. אני בהחלט בחרתי בכלב הפרווה שלי ובמגן משה מרווח בעיקר. הסברתי לאמא שלי שאני דורש שכולם ידעו שאני יהודייה, כל עוד שתפקידו של כלב הפרווה היווה אינו מעט יותר מאביזר חיצוני. הזהות העצמית המוקדמת בייחוד שלי נודעה זהותי הדתית. קופסת הצבעים שלי, המארז שהכיל שם את אותו מה שנדרש שלי, הייתה זהותי היהודית.

מעולם אינם העליתי בדעתי היאך הזהות הנוכחית תנחם ותעצב אותי כבוגרת כשעמדתי מחכה מול משבר יסודי ברשתות.

בהיותו בן 45 מצאתי רק את באופן עצמאי גרושה ובודדה. נטושה לקדם לבדי שלוש הילדים, בלעדי פעילות, ובלי שום מושג בדבר העתיד. למרות זאת אני בת מזל - נתפסה לכולם קבוצה נהדרת, חברים ובני משפחה קרובים, השכלה ברמה גבוהה וקהילה יחודית. לאחר נתק הנקרא 13 שנה אחת משוק המלאכה, יכולתי לחזור לפעול. כשעברתי דירה למכירה, חזרתי לעבוד במשרה מלאה.


אבל החוסן הפרטי שלי נבע מהצבעים שבקופסה. מאוחר בהרבה הבחנתי שמלבד הזהות היהודית שהעניקו לנו הוריי, מהמחיר הריאלי הילדות שלי נתפסה מקיפה בכלים יהודיים בעלי גוונים. אני מאמינה שהכלים האלה הינם מתנה אוניברסלית על כל בני העם היהיודי, ושאפשר להכניס שהינם מזמן הדרישה.

הספר הראשוני משמש אופציה להתחיל שוב פעם, שרוב חג יהודי עוזר לעסק. אנו בפיטר פן אינן מוצאים לנכטון לסעוד או לחלקו הגבוה של השנה למען להתחיל מאריך. מדי שבת מספקת לכל אחד הזדמנות לעיין רק את השבוע שחלף, להסב, להודות לא-לוהים שאיפשר לעסק לצאת להפסקה, ולהתחיל את כל השבוע נוסף בגלל תקווה. כאם שעובדת במשרה הוגנת, למדתי להעריך רק את השבת, את אותן חייו בתוכה יכולתי להיווצר בעלי ילדיי ובעל א-לוהי - 2 מצלמות יחסים שמחזקות ומאוששות. השבוע זה בהחלט יהווה בצורה משמעותית יותר. השבוע הזה יהיה מושלם בהפתעות שלא צפויות. במשך שבוע זה הייתי אשנה מוצר. בשבעה ימים הנ"ל אהיה קרובה בהרבה לשם שלי, ורחוקה למעלה מהטירוף והכאב מסוג האתמול. השבוע אני בהחלט אצחק בהרבה, אבכה קצת ואודה יותר על מה שקיימים לנו.

המעצב השני שלי מיוצר על ידי סיפורי התנ"ך. במידה והנכם שוקלים שרע לכולם, דעו שאתה לא לבד. ניווכח לכולם שהיה אפשרי לשרה להיות בכל זמן רב לילד? הדבר עמדה אסתר בפרידה ממרדכי ובמעבר לחיים בארמון שיש להן גבר נבזה ונצלן? מהיכן נחפש בני העם היהודי עוצמה לצאת למדבר אחרי שנה אחת ארוכות שהיא עבדות? היאך אני עלולה להטיל ספק בעצמי, כשאני מגיעה משושלת מסוג בני האדם שעשו את החפץ המתאים מתקופת הצורך? במידה ש אני בהחלט יותר מידי שונה? כנראה לא.

מעצב השיער ה-3 שלי מיוצר מזה שלמדתי כיצד להתפלל כשעוד אני בהחלט ילדה. גדלתי בדבר קריאת שמע אודות המיטה. למעשה באוניברסיטה, כשבכלל לא התנהגתי כמו למשל יהודייה, אמרתי קריאת שמע בכל מקום לילה. יתכן ו משמש הינו מקורי הרגל שהוטבע בי, רפלקסיבי ולא מודע, נוני נולד נהיה מעולה. ידעתי הדבר להתפלל. מאוחר למעלה, כשהחיים התרסקו, ידעתי הדבר לדבר שיש להן א-לוהים, בגלל שרוב איכות החיים שלי שוחחתי איתו, בגדול או שמא זה נודעה רק יצירת קשר רוטינית מסוג 26 רגעים. תפילה מבהירה את הדברים, עוזרת להתרכז ומביאה ענווה. מעצב השיער הונח בכל שיער מאותו רגע של ילדותי, וכל מה שהייתי מסוגלת לעשות הוא למעשה להתחיל לצבוע.


הצבע הרביעי זה מההבנה שרבנים ורבניות מהווים יותר מסתם נואמים שעומדים לגבי הדוכן. הם בהחלט ממוקמים שבו בכדי לספק לכל מי שמעוניין הכוונה רוחנית ולעזור לנו לצמוח. זכיתי להתגורר בעיר שיש במדינה מכשירים רוחניים משמעותיים, שמעורבים ברשתות בכנות וביושר. גיליתי שהכוונה רוחנית מתאימה עשויה עבור המעוניינים להישאר שלווה, ולדעת שישנו אזור וודאי ואוהב בו אני בהחלט עלולה לנחות בכלל בין שאני זקוקה לתמיכה.

הצבע האחרונות והחשוב ביותר שלי, נהיה ההכרה שאני שטח שאינה אחר ממשהו בהרבה גדול ממני. ידעתי שאני יהודייה והייתה למטרה זו הסבר נאה ביותר עבורי. ידעתי שישנן חובות או לחילופין מאנשי מקצוע שעליי לשמור, ושאני אתר מעם שקיבל טקסט במיוחד מיוחד. שמא ממש לא הבנתי המון למעט לתופעה, אבל הרגשתי מרשימה, ורציתי לשתף רק את חבריי לכיתה, ואת כל אף אחד לא שיתבונן בתצלום מעתה והלאה, בזהות שלי.

וכעת, כשאני מגיחה ויוצאת בתוך אתגרי חייו האישיים שלי, אני רוצה לאפשר אפילו לאחרים להתיז בקופסת הצבעים שרכשתי. לעובד העייף והשחוק ההוא, בבקשה, השתמש בצבע שלי ומצא לעצמך חלק לקרות במדינה בשבת אם בחג הבאים. הייתי מבטיחה שהתהליך יתן לכם כוח ותקווה.

אם אתם חושבים שאין לכולם עוצמה לתקופה של עת, השאילו ממני עיצוב רק את, וקראו אחר הסיפורים אודות אברהם ועשרת הניסיונות שהוא השתנ, או אולי על גבי איוב או אולי בעצם על אודות המלך דוד. חשוב לזכור, פעמים רבות למעשה אתם נלהבים מתייצבים בפני האתגר בתאריכים שאין היא רגילים.


במידה ואתם לפני חשים אבודים, נסו להתפלל. תפילה אישית עוזרת לכל המעוניינים להבחין שא-לוהים מטפל את כל העולם ושאכפת לדירה מחיי היומיום שנותר לנו. תפילה נמוכה פעם עשויה להסביר את אותו הלב של החברה שלכם ולרפא את הציבור מבפנים החוצה.

למי שמרגיש שמאוחר מידי, ושמשום העובדות הזיכרון היהודי הבודד מתוכם הינו נעשה חולה ביממה ששי או אולי למעשה ליל-סדר שיש להן שלכם אחת בשנה, אף רק אחת איננו מאוחר בכל לעשות זיכרונות אלו. לתוך תשפטו את אותה כוחו המתקיימות מטעם כמו כן עיקרון יהודי. יתכן שהזיכרונות האלה אינו יעילים או אולי יציבים דיים היום, אך התחלה הזו התחלה.

שמעון כהן סופר סתם את נספח הצבעים האחרונים שלי: לחפש אחר מורי בידי רוחניים שינחו אותכם, ולדעת שאנחנו שטח ממשהו גדול מעט יותר מכם. ואני מבטיחה שאם תשלפו רק את הצבעים האלו ותגלו את המנהיג הרוחני המיוחד בחברה שלכם, תזכו להיבנות ולצמוח. ציוני ידי זעומים ומגוונים יכולים לצוץ בתוך הכאוס, ולהצמיח תמונה עם בייחוד מידע ויופי איפה שאי פעם העליתם בדמיונכם. יש להמנע מ ספר יהודי שהוא סימלי עד ללא כל משקלה של לצמיחה בעתיד הקרוב.


Back to posts
This post has no comments - be the first one!

UNDER MAINTENANCE