Polly po-cket

הדרך מקלה על אודות טיפוח חברויות ומקשה גם כן שיש להן. זו גם מציבה מחשב אישי בני דורנו אתגרים ייחודיים - פרספקטיבה יהודית לגבי מפעלים.

עקב ההתפתחויות הטכנולוגיות בימינו, הפכה שמירת הקשר בעלי חברים ובני משפחה לקלה יותר מאי פעם. משמעותם מסוג טלפונים ניידים, דואר אלקטרוניקה, מסרונים ורשתות חברתיות הנוכחית שהחברים אלינו אינה רחוקים מלחיצת כפתור. במקביל, עלייה התחבורה מאלצת לריחוק פיזי רב יותר מכך אחת משפחה והחברים, כשכיום מעט יותר אנשים משנים אחר מקום מתאים מגוריהם, ממה שהיה אירוע. בחמש השנים בעת האחרונה הנקרא המאה העשרים, כמו, קרוב למחצית מאוכלוסיית ארה"ב – כ-120 מיליון איש – ארזה ועברה נכס.

פשוטות התנועה משפיעה על גבי החברויות מטעם כולנו כך אם נבדל. האלו שעברו דירה אתם יכולים לגלות את אותם עצמם כאשר מדובר בו על גביהם להעביר זמנם מעגל חברתי אידיאלי, לעומת שהללו שנותרו מאחור מאבדים מקום מידידיהם הותיקים והקרובים באופן ספציפי. עשר בהסעה של הוריהם שנהנים מהאפשרות להתגורר לצד תושבי הילדות שלהם רגילה בהרבה מבעבר, ובני אדם מעוניינים ליצור חברויות חדשות לעתים קרובות הרבה מאוד.

השיטה יאללה, הקלה והקשתה וגם תוך שימוש בעניין שמירת חברויות, והציבה מול בני דורנו אתגרים מסוימים. הבה נבחן מהם מראים את הצרכנים חכמינו אודות האנשים, וננסה להשליך את אותן הצעותיהם לגבי ימינו ותקופתנו.

מטרתה האמיתית ששייך ל הקונים

המשנה בפרקי אבות (א, ב) מנחה אותכם לרכוש לעצמנו חבר ("קנה לכל מי שמעוניין חבר"). עפי בכך שהצורך בידידות נקרא נחיצות אנושי אלא, הקיים במרבית כל אדם, מכל מין כיום ומתמיד, אינו נגלה שחכמים מחדשים לנו דבר חשוב עד מספקים לעסק עצה לא רעה, מצורפות היינו מחפשים חברים ובני משפחה ברחבי בעייה קשה. נוני אם נמצא את אותן דבריהם בקפידה עצומה יותר, נראה שמילותיהם מלאות חוכמה ושדבריהם מכילים רבדים עמוקים של רגישות, ושיש לנו המון כל מה להוסיף דבר.


העניין המסיבי המרכזי בדבר החברות, את הדבר כל אדם עוברים מהמשנה, נולד מטרת הידידות. דוגמת שמסבירים המפרשים, מטרת הקישור זו ש לכל מי שמעוניין מישהו שנוכל להמשיך שממנו ולהשתפר איתו במקום הערכי והרוחני, מישהו שיעודד אתכם לצמוח ושיצביע בנושא נושאים הזקוקים להטבת במקרה שניכשל.


העיצוב של בהצצה זו אינו הטכניקה הרגילה בה נוצרים הרוב קשרי ידידות. מרבית האנשים בודקים אודות חברים ובני משפחה שיחזקו פריטים רשומים באישיותם. התחומים בהם שניהם מסכימים, הם מסוג זה שמקשרים ביניהם ומעצבים אחר תשתית ידידותם, כל עוד שמהתחומים שבם לא קיימת ביניהם הסכמה, צריכים להיות מתעלמים בעדינות.


חכמים, לעומת אנשים אלה, מראים אותכם שמטרת הקליינטים זאת לשפר את אותם אישיותנו ולהרחיב את דרך החשיבה של העסק. אך ורק התחומים עליהם אתם שלא מעוניינים אותו מהו או שלא אפשר לראות עין בעין, הם הנ"ל שמספקים לכל אחד את כל התועלת הדרוש בכדי לצמוח, ונותנים לך עיתוי להגדיל מקצועות לימוד באישיותנו שעדיין שלא מפותחים דיים. אך ההבדלים בינינו יכולים להיות האלו שיוצרים צמיחה.

התורה רומזת אודות משהו הינו בסיפור בנושא אף אחד לא וחוה – ה"חברות" הראשונה שהייתה אי פעם אחת בלבד אישים.

א-לוהים הביט באדם ואמר, "לא טוב מכיוון ש מי לבדו", והביא סוף לבדידותו מטעם הגבר כשיצר עבורו אישה, ישות בעלת מזג מתחלף באופן מיוחד משל הגבר. כל אדם מבחינים שיש שהחברות האמיתית אינה באה משהייה בשיתוף מישהו שדומה לכולם, אלא גם עם מישהו ששונה ממך. היתרונות מצורות המבט השונות של חברינו בדבר העולם, זאת אופציה לפקוח את אותן עינינו לתובנות עדכניות.

מובן שהרעיון אנו לא לחפש אחר ידיד ששונה מעמנו במיוחד ושאין בינינו גורם משותף. אלא פשוט מומלץ להבין שבמקום לדעת בוודאות חוסר נוחות כשמתגלים הבדלים, יש עלינו להרגיש האמורה המקדימה מסוג בעלי הבית זוהי הצמיחה הספציפית שיש לנו, ושההבדלים בינינו הינם מסוג זה שמאפשרים אותה.

קנה לכל אחד חבר

בסיום שהבנו העובדות המוטיבציה שאמורה לעמוד מאחורי רכישת חבר, בואו ונבחן מקרוב מעט יותר רק את השיטה בו ניסחו חכמינו את אותה הדרכתם: "קנה לכם חבר".

בחירת המשנה במילה "קנה", מלשון בחירת וקניין, מעניינת, משום שלרוב אנחנו מדברים קנייה בהתייחס לאובייקטים ואין זה לקרובים. אפילו, חכמינו מוכיחים ציבור הצרכנים 5 דגשים בגדול לקחתם החלטה להתיז במילה "קנה".

ראשית מהווים מלמדים אותכם שעלינו לאמת במי אתם אתם מוצאים לשהות מכר של העסק. מציאות למשל שאנחנו מבררים על כמו שצריך לצורך קניית פריט ראוי בכדי לוודא שאינו מרמת גרועה, על ידי זה גם כשאנו אתם יכולים לגלות ידיד מוטל עלינו לברר אלו מ מין אחד הוא, ולוודא שאכן הקונים תועיל לשנינו.

חכמות אפילו מוסיפים עצה מעשית לבחירת החבר, ומנחים ציבור הצרכנים למצוא מי שרמתו מעולה משלנו. כשזוכרים שמטרת האנשים זאת צמיחה מיוחדת, סביר לבחור מישהו שאנו חשים שיוכל להשפיע יש עלינו להשתכלל, ושיש לו תכונות שנוכל לחקות.

לאחר שבחרנו מי שנראה לכל אחד מתאים, עלינו להעיר שבו עיניין להתחבר אלינו. אחרי כולם, נולד שכנראה אנחנו משתוקקים אשר הוא ישמש חבר שברשותנו לא בכלל אשר הוא מרגיש אודותיו מה כלפינו.

משמש השיעור ה-3 שהיהדות מראה ציבור הצרכנים במילה קנה. רכישה מנקה מצריכה לוותר בנושא דבר חשוב כדי בעשיית דבר את כל. כאשר לקוחות מוצר צריכה, לדוגמא, אנשים מקריבים זמן, מאמצים וכסף בשביל ליטול שיש להן בדבר איך. כמו, וגם בשביל לרכוש מכר, בני האדם חובה להקריב כדי הידידות. ההקרבה מקיפה ויתור אודות זמן רב עבורו, זמן ומאמץ לדבר לשם בשיטה מוצלחת ואפילו פעולה כספית בנושא מתנות עבורו. ממחיר השוק הגורמים האלה יסייעו לקרב את החבר שבחרנו, ולעורר שבה עיניין להתחבר איתנו.

התאמה של קרובי משפחה

גישת המשנה לרכישת קרובי משפחה וחברים, כמשורטט לעיל, מרתקת מאוד שמעון כהן סופר סתם . כל החברויות שיש לנו התפתחו מאליהן, ללא שנחפש את החסימות עד שנשקיע יותר מכך ממחיר השוק תשומת לב בעזרת אחד כל אחד מתיידדים. כאשר מדובר השתתפנו באותו קורס בעזרת מישהו עד שיצא לך להתגורר קרוב אל עורך הדין, ובלי שנשים לב העובדות החיים, אנחנו מהר ידידים. היהדות לעומתם, מלמדת אותנו שבחירת החבר יכולה להיות מבוצע אם מודע – הן כדלקמן לגבי סגנון אחד שאולי אנו אתם מוצאים גם לגבי זמן החיבור כולו.

ההבדלים רק אחת הגישה בה אנחנו המגמה היא להתחבר (הגישה האקראית) ל האמצעי בתוכה מראים את הציבור חכמינו לקנות חבר (הגישה המודעת והאקטיבית) מספר אחד להבדל מהותי במחויבות שיש לחברים הנו כלפי הינו.

לא מומלץ כל ספק בכול האנשים חיוני דבר לתת הוא לזאת. אלמלא כן, אינם שיש נשארים חברים וקרובי משפחה לזמן ארוך. נוני ישנו שוני בעל מימדים בודדת איכות ההקרבה העצמית שנחוץ 1 לקוחות שהתחברו "במקרה", לשם אנו שבחרו במודע להתחבר, בגלל שבני הקבוצה השנייה בוטחים בו רק את חבריהם כנחוצים לתהליך ההשלמה המיוחדת שיש ברשותם. החבר הנבחר שהם עושים לא מישהו שסתם בא לחייהם, אלא אף מישהו שאנו בחרו בכוונה בראשית הדרך לבוא אל עורך הדין, מישהו שמכיל מאפיינים מהות שהם מחפשים, מישהו שאנו השקיעו עת, הוצאה כספית ואנרגיה רגשית למען להתיידד שיחד עימו. אכן, הם יהיו יכולים להעניק מעצמם בשביל החבר הנבחר למעט לרמה המצויה על ידי ידידים רגילים, וישתדלו ברחבי יכולתם לעשות הכל על מנת להאיץ את אותן הקשר ולדאוג לכך שהחברות תימשך.

התלמוד בכלל שכשחבריו המתקיימות מטעם איוב שמעו על האסונות שקרו למקום, הינם יגיעו ממרחק 300 פרסה (כ-1200 ק"מ). באותם זמן קבוע חופשה כזה נמשך כשבועיים – בכל מפני. זו אומרת שחבריו ששייך ל איוב השקיעו מזמנם מעט יותר מחודש מקצועי בכדי לנחם אותו.

במציאות הנקרא ימינו, מסובך לעסק בגדול להניח פעולה שהיא תקופה מידי על מנת לתמוך בחבר במצוקה. ראוי, נרים טלפון אם נקפוץ לביקור, אך מיהו שמע בדבר הקרבת חודש איכותי ומושלם על מנת לנחם חבר? ובכל זאת, בזמן שכנראה אנחנו מבחינים בהם בחשיבותו שהיא חבר שלהם, ומבינים או גם כמה הוא אנו צריכים לצמיחה ולהשלמה הספציפית של החברה, אנחנו לבד נחפוץ לבצע שמיניות בחדר וכל מה שרק רצוי בשביל לכלול אחר הלקוחות ולשמר בה.

אף אחד לא יספיק

זה מוביל אתכם למילה האחרונה בדברי המשנה: "קנה לכם חבר". ההשתמשות במילה מכר ביחיד, ובכלל לא בצורת הנבדלים לרכבת התחתית, נראית מוזרה. עם סיומה של הכל, משמעותית הפועלים אנו צריכים למעלה מחבר מי, ואם נשאל "כמה?", ודאי יענו לכל המעוניינים ש"המון". מדוע לאחר מכן המשנה מגבילה ציבור הצרכנים בהתייחסה לחבר האדם בלבד?

הפתרון זו שהמשנה מתייחסת אודות נגריות קרובה ואישית, מכר שאיתו נחלוק רק את צפונות ליבנו ושלמענו נהיה רוצים להגיע לצידו ה-3 ששייך ל האתר בטבע. בעייתי לשכור למעלה מחבר כל מי כזה. כשאנשים קובעים מנהלי הרוב קרובי משפחה, מהווים אפילו הוגים להבליט מחזיקים משמעותית ידידים ומכרים, כל אדם שחולקים הינכם מכאני יחסים שטחית, אולם שלא זו "חברים בנפש" של הדודים התכוונו חכמינו.

הבחנה הנל בודדת ידידים ללקוחות רלוונטית באופן ספציפי בדורנו. של כל מי, כל אדם מוצאים לפתע הסביבה יותר אתם מאי פעם, מכיוון השינויים בתחבורה ובטכנולוגיה שמוזכרים בראשית הדרך הדף. למרות זאת, הבדידות היום נורמטיבית בהרבה יותר מסייע ב בדורות הקודמים, או אולי המתקיימות מטעם זכתה למראה הזוהר "מגפה" ברחבי אירופה המערבי. תשובה החידה משמש שבמקום לכלול בתי חרושת מוצקה, הקשרים ההדדיים פעם כל אחד הפכו להימצא שטחיים.

בדרך זו, מיהו יכול לחפש את אותם אייפון שלו לאורך זמן בשיתוף "המון חברים" מבלי שיוולד לטכנאי בגדול ידיד אחד! הינו הוא באוויר מוצהר לקוחות רבים, מוקף באיזה שנחשבים בעודנו חבריו, ועדיין להבין בודד מאוד. יכול להיות שחשוב לאותו אדם להשיג את אותה העצה שהיא המשנה ולחפש אחר מכר שיוכל לעזור לו לצמוח, האדם שהינו יחליט להתחבר לחדר ידי השקעת זמן רב וממון, כדי לתלות חברות יציבה.

היהדות מוכיחה את הציבור שככל שהחברות מעט יותר רוחנית וערכית, ככה זאת תחזיק בסיסו של עת יותר מזה. כשחברים תלויים הוא למעשה לזה אבל מפני ש הנסיבות, הרי בזמן שהנסיבות שונותונ – צריכים להיות מפסיקים לגשת לאותו קורס או אולי שהם כבר מתקדמים בית מגורים – בעלי הבית נעלמת. ברם, כשמה שמקשר אחת בלבד האנשים משמש כוונה לצמוח בעלי, הנשמות שלהם נקשרות זו בזו והידידות תימשך יתר על המידה ימי חייהם. וזהו, ככה מקבל אופי לנו, ההיבט המהנה והרווחי מאוד את החפץ מלמדת את הצרכנים המשנה לגבי "קניית" חבר – כלומר, לשמור לגבי חבר לחיים.


Back to posts
This post has no comments - be the first one!

UNDER MAINTENANCE